Inne

Wyszukaj


Msze Św. niedzielne:

06:30
08:00
09:30
11:00 – suma; w II i IV niedziele miesiąca - chrzty
12:30 – z udziałem dzieci
14:00 -oprócz lipca i sierpnia
17:00 – akademicko-młodzieżowa
19:00

Msze Św. codzienne:

06:30
07:30
12:30
18:00

Msze Św. codzienne w lipcu i sierpniu:

07:00
07:30
18:00

Kancelaria:
wtorek – piątek 10:00 – 12:00
oraz 16:00 – 17:30
- w I piątki miesiąca - nieczynna
sobota - 10:00 – 12:00

W lipcu i sierpniu:
wtorek - piątek
16:00 - 17:30

Kontakt:

tel. dyżurny:
+48 517 401 639

e-mail:
olsztyn.nspj@archwarmia.pl

Poważne Sprawy, Poważne Odpowiedzi

Jak wyglądają nasze spotkania modlitewne?
Wpisany przez Autor nieznany   
sobota, 05 kwietnia 2008 16:48

Co robimy, kiedy się spotykamy?

 

Spotkania członków Wspólnot Charyzmatycznych mają wszędzie podobny przebieg i charakter. Organizowane są najczęściej w domach parafialnych, w salkach katechetycznych, niekiedy w samym kościele.
Możemy wyróżnić kilka istotnych i stałych elementów spotkań:

- konferencje- głoszone najczęściej przez opiekuna i duszpasterza danej grupy, osobę świecką, członków i liderów grupy. Polegają z reguły na głębszych rozważaniach Słowa i przesłania z Pisma Świętego, nawiązują do nauk Kościoła i ogólnie całego życia duchowego, oraz problemów duchowych. Podczas konferencji, często przedstawiane są świadectwa i religijne doświadczenia innych ludzi. Są to najczęściej osoby po przejściu Rekolekcji Odnowy lub członkowie grupy.

- tzw. grupki dzielenia- członkowie Wspólnoty, lub osoby przeżywające Rekolekcje, podzieleni na mniejsze grupki (zazwyczaj wiekowo) w wąskim gronie opowiadają o doświadczeniach ze swojego życia, bądź wyrażają swoje spostrzeżenia na temat rozważanego właśnie Słowa Bożego. Tutaj nie komentuje się wypowiedzi drugiej osoby. Spotkania te polegają na wysłuchaniu każdego. Mówi się tylko o sobie, o nikim innym. To, co się usłyszało podczas spotkania, nie wychodzi poza grupkę. Obecna jest również modlitwa.

- modlitwy (o uzdrowienie, spontaniczne)- są najbardziej charakterystyczną cechą Wspólnot Charyzmatycznych. Członkowie zgromadzeni w salce lub w kościele, stoją albo siedzą w kręgu, trzymając się przeważnie za ręce, równocześnie modlą się na głos, wychwalają Boga, dziękują Mu, proszą Go o łaski... Obecna jest przy tym żywa modlitwa językami lub niezwykły śpiew w językach, przeznaczony wyłącznie dla uszu Boga. Od czasu do czasu, jeśli ktoś poprosi, odmawiana jest modlitwa "o uzdrowienie". Członkowie Wspólnoty lub specjalnie wyznaczona grupa modli się nad potrzebującą osobą z nakładaniem rąk, prosząc tym samym Boga o rozwiązanie problemu. Często taka modlitwa przynosi owocne rezultaty. Niekiedy (jeśli pojawia się taka prośba) dochodzi do fizycznych uzdrowień. Ważne jest u osoby proszącej o modlitwę, okazanie Bogu wiary i ufnosci.

- inne nabożeństwa - (adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacje, specjalnie odprawiane Msze św. dla całej Wspólnoty, uzdrowienia, chrzest w Duchu św., czuwania, czuwania poprzedzające np. święto Zesłania Ducha św. itp)

- agape - czyli to, co wszyscy lubimy :-) Od czasu do czasu organizowane są spotkania przy przysłowiowym "ciastku i kawie", na których, oprócz przyjemności z jedzenia i picia ;-) mamy okazję wszyscy bliżej się zapoznać i bardziej zintegrować. Agape urządza się zazwyczaj zamiast zwykłego spotkania modlitewnego lub bezpośrednio po którymś czuwaniu, bądź adoracji.

Poprawiony: sobota, 02 maja 2009 09:29
 
Copyright ©2007-2024 by Parafia NSPJ Olsztyn. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.